NAK IKLANKAN SESUATU atau LAPOR masalah forum? Emailkan di komunitigempakzhq@gmail.com

ATTENTION: "NEW POST REPLY" display "Error". >KLIK<<

+++ Do LIKE @ SHARE ARTICLE +++

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Celcom dan Maxis mana satu best?
Jika saya kat Johor, Celcom dan Maxis mana satu ada line yang stable? Kerana aku dengar orang ckp kt Johor susah nak dapat line yg bagus..Sekarang saya guna U mobile, tapi line mmg teruk..nak tukar telco lain...sila bagi cadangan.
aku pakai celcom
Maxis line cantik tapi plan mahal sikit
(03-15-2019, 05:42 PM)narunaru Wrote: aku pakai celcom

Celcom ok ke? line dia stable tak? I takut line dia teruk kat area saya
(03-15-2019, 05:46 PM)DM45 Wrote: Maxis line cantik tapi plan mahal sikit

Memang, i dengar kawan i ckp, Maxis plan tak berbaloi.
Kalau u nak dapat line yg stable dan speed yg laju, celcom dan maxis ok...tapi jika u nak pilih mana satu yg berbaloi, celcom plan lebih bagus.
(03-18-2019, 10:42 AM)bazinga8888 Wrote: Memang, i dengar kawan i ckp, Maxis plan tak berbaloi.

Berbanding dengan Celcom memang tak berbaloi, cuma line ok je
Umobile plan murah, tapi line teruk la....mana mana pun tak ada line. Saya benar guna Umobile, sentiasa tak dapat 4G
Sekarang saya sedang guna Xpax, line tak ada masalah, kat area kerja saya dan rumah saya pun ada 4G, pergi check speedtest dapat 10mbps juga.
Jangan guna Umobile kerana kau akan tak dpt 4G kat banyak tempat...sekali guna terus tukar telco lain .
(03-18-2019, 10:38 PM)tolly Wrote: Jangan guna Umobile kerana kau akan tak dpt 4G kat banyak tempat...sekali guna terus tukar telco lain .

Setuju, lepas tu saya pun dah tukar...membazir duit sahaja jika guna Umobile
(03-18-2019, 10:42 AM)bazinga8888 Wrote:
(03-15-2019, 05:46 PM)DM45 Wrote: Maxis line cantik tapi plan mahal sikit

Memang, i dengar kawan i ckp, Maxis plan tak berbaloi.

(03-19-2019, 10:57 AM)roshari Wrote:
(03-18-2019, 10:38 PM)tolly Wrote: Jangan guna Umobile kerana kau akan tak dpt 4G kat banyak tempat...sekali guna terus tukar telco lain .

Setuju, lepas tu saya pun dah tukar...membazir duit sahaja jika guna Umobile

Tapi Maxis kat rumah saya tak dpt full bar juga...rasanya kat rumah saya celcom saja yg ada line bagus

KoMuNiTi gempakZ on Facebook

Website Hit Counter

Forum Jump: