NAK IKLANKAN SESUATU atau LAPOR masalah forum? Emailkan di komunitigempakzhq@gmail.com

ATTENTION: "NEW POST REPLY" display "Error". >KLIK<<

+++ Do LIKE @ SHARE ARTICLE +++

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kenapa Orang Suka Sorok Identiti?
Seperti tajuk di atas "Kenapa Orang Suka Sorok Identiti?". Ini adalah satu soalan yang umum sahaja dan kalau boleh dikongsikan bersama. Samada dalam Facebook, Twitter, blog, forum atau apa-apalah yang disiarkan di dalam internet ini...kenapa orang tidak suka memperkenalkan dirinya dengan sebenarnya ya?

Adakah kerana
  • mempunyai maksud yang tersembunyi?
  • malu dengan orang?
  • tidak mahu dikenali?
  • suka menyamar jadi boleh hentam orang sesuka hati?
  • atau apa-apa yang boleh dikongsikan?

Ada yang sesetengahnya suka letak gambar artis atau gambar awek yang cun-cun atau awek seksi supaya ramai orang suka jadi kawan dia. Yang letak gambar sendiri tapi guna nama samaran atau nama rekaan itu tidaklah menunjukkan orang itu hendak menyorokkan identiti dia. Yang menyorokkan identiti adalah mereka yang meletakkan nama samaran dan profile photo yang bukan photo dia.

Diharapkan tiada yang terasa sebab thread ini sekadar untuk berkongsi sahaja...Big Grin

P/s : Mr Pingu macamane?
haha sy ni pulak jenis xpandai nak expose depan orang.. sy tgok sebahagian blog ada orang letak gambar sendiri sebagai baner sebesar2 alam.. kalau sy memang sy xrasa nak buat.. rasa malu tengok gambar sendiri untuk tatapan umum.. haha.. tp bagi yang confident tu xpelah.. ada beberapa blog yang popular dan tuannya xsorok identiti seperti brader benashaari menerusi http://benashaari.com saya suka blog beliau.. kerana beliau kupas isu dengan ringkas tapi punyai maksud yang mampu disampaikan kepada pembaca..

bagi saya.. cukuplah orang kenal sy sebagai Mr.PiNGu.. hehe.. sekian =p

p/s: lain orang lain caranya

note:
- maybe sebahagian orang xmahu identiti terdedah kerana senang nak kritik orang.. atau apa2 sahaja kemungkinan spt yg brader sebutkan diatas tu.. hehe..
Mari mendaftar ahli di Komuniti gempakZ~   Shy

** PENGUMUMAN PENTING: "NEW POST REPLY" BERMASALAH >>KLIK<<
** SUBSCRIBE Youtube Komuniti gempakZ >>KLIK<<
bang sy malu bang hehe.. sy minat zizan so letak gambar zizan je la hehe
Yup...saya sokong kenyataan Mr Pingu...Big Grin. All the best to you..
bro confident tak? hehe.. ada org confident hari2 buat entry pasal diri dia punya aktiviti and letak gambar banyak2 hehe nak kejar gelemer ke apa hahaa

Bagi saya pula ltk gambar bukan krn confident atau nk glamer tp krn ikhlas, bila org bercakap saya suka tahu sapa orgnya yg bercakap tu, xlah cuma mndengar suara aje...menulis pun begitu jgk. Bak kata org x kenal maka x cinta...hehe. Pingu pun suka bila kenal sapa Alzahri tu kan...sb ada gambar...Cool

Bagi yg letak gambar2 dia sampai yg besar2 tu.... terpulang kpd nawaitu seseorg tu...mgkn dia suka begitu biar org kenal sapa dia, kecik2 org x kenal so dia letak besar2. Ada setengah tu mngkin nak promosi diri dia kot...hrp2 ada agensi atau majalah ambk dia jadi model...huhu.
Hehe owh betul kata bro tu.. Tp sy mmg jenis segan.. Hehe xpelah guna nama mr.pingu kekee

Bagi saya, ada beberapa sebab:-

1. Pemalu (kurang keyakinan diri)
2. Tidak mahu dikenali (utk tujuan keselamatan)
3. Suka kepada identiti lain (sudut pandangan ketiga)
4. Hobi/kegemaran/idol (dah dia suke sgt xxx tu, gmbr xxx tu la gak dia letak sbg avatar pd semua forum/web social)
5. Muka jambu sgt (utk mengelak drp awek pm)
(12-02-2013, 03:00 AM)taophique Wrote: Bagi saya, ada beberapa sebab:-

1. Pemalu (kurang keyakinan diri)
2. Tidak mahu dikenali (utk tujuan keselamatan)
3. Suka kepada identiti lain (sudut pandangan ketiga)
4. Hobi/kegemaran/idol (dah dia suke sgt xxx tu, gmbr xxx tu la gak dia letak sbg avatar pd semua forum/web social)
5. Muka jambu sgt (utk mengelak drp awek pm)

hehee semua sebab sy setuju.. hehe.. tapi kamu xsorok gambar hehe hehee sy pun segan.. melainkan di blog tu pun baru je expose identiti hehhe Blush

KoMuNiTi gempakZ on Facebook

Website Hit Counter

Forum Jump: