NAK IKLANKAN SESUATU atau LAPOR masalah forum? Emailkan di komunitigempakzhq@gmail.com

ATTENTION: "NEW POST REPLY" display "Error". >KLIK<<

+++ Do LIKE @ SHARE ARTICLE +++

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pelajar Sekolah bawa telefon Bimbit ke Sekolah: Perlu ke?
Zaman aku dulu handphone pun aku xmampu nak pegang.. apatah lagi memilikinya. Zaman dulu kalau pakai Nokia 3310 tu dah dikira kaya and mewah la. Boleh berlagak dengan kawan-kawan. Pastu sibuk main ring tone yang xberapa nak best tu monophonic or poliphonic.

zaman sekarang, adik aku yang darjah 6 pun dah ada handphone sendiri. Tapi dia xbawa la pergi sekolah. Tak ada kepentingan lagi aku nampak disitu.

bawak handphone pergi sekolah mengganggu pembelajaran kalau berbunyi-bunyi, dah tu ada risiko lak dicuri kalau kawan-kawan dengki.

time exam, takut ada yg main sms mintak jawapan.. tak pun bawa toyol dengan tulis nota-nota dalam handphone. Seram..

Budak-budak sekolah ni duit pun mintak mak bapak.. karang duit belanje abes pada top up je la.. nanti xde duit takut mencopet duit orang lak. betul tak? budak budak bukan leh kira

Lain-lain korang fikirkan dan tambah sendiri hehe..

Mari mendaftar ahli di Komuniti gempakZ~   Shy

** PENGUMUMAN PENTING: "NEW POST REPLY" BERMASALAH >>KLIK<<
** SUBSCRIBE Youtube Komuniti gempakZ >>KLIK<<
adik aku pung sejak dari darjah 4 dah de handphone.. sekarang dia dah tingkatan 1... hp dah berpuluh2 kali tukar... aku nih hp baru 3kali tukar seumur hidup aku nih... hahahaha...

tapi adik aku pun tak bawak hp kesekolah... hp tuh utk senang mak nak call dia atau dia nak call mak sebab public phone selalu rosak jer... kalau ke padang bola pun dia tak bawak hp takut kawan2 main katanya... kedekut siot adik aku.. hahahahhahaa....

pendapat aku tak yah laa bawak hp kesekolah... tak de kegunaan pun kat sekolah nak call mende..? sekolah tempat belajar... so belajar jer ar.. nak belek hp buat mende... chaiitt...
Segalanya ada disini..
kan. mmg xde kepentingan utk kanak2 riang memakai handphone.. lagipun handphone ni xbanyak bawak kebaikan utk kanak2 seusia muda.. lbh baik bykkan bergaul dgn kawan2 dr main picit2 hp hehe nanti karang masyarakat jadi anti-sosial hehee

(02-19-2013, 04:36 PM)Mr.Pingu Wrote: kan. mmg xde kepentingan utk kanak2 riang memakai handphone.. lagipun handphone ni xbanyak bawak kebaikan utk kanak2 seusia muda.. lbh baik bykkan bergaul dgn kawan2 dr main picit2 hp hehe nanti karang masyarakat jadi anti-sosial hehee

yer arr nanti jadi anti sosial.. waktu rehat main game kat hp... nak sembang pung chatting guna WA.. so camno dah haa...

waktu rehat kat sekolah kan.. gi arr main zero point ke... main pijak2 kasut sekolah ke.. hahahaha.. cam kelakar pulak... aku dulu waktu rehat main balas2 pantun... haaa... sambil2 aku jual kacang kat kantin sekolah.. aku berbalas2 pantun.. hahahahaha
Segalanya ada disini..
aku akui sejak aku guna teknologi nih aku dh terpalit dengan keadaan anti sosial tanpa aku sedari.. selalu keluar dgn kawan pun tangan gatal nak picit2 HP,,.. main fB bukak website etc.. sampaikan akwan2 aku tegur baru aku pasan.. and salah satu sebab aku clash dengan awek ketiga aku sebab aku selalu je main HP sambil sengih2.. padahal aku bukak FB baca status kelakar2 .. dia ingat aku ada awek lain huhu.. masa tu baru pakai iphone kan jakun la sket huhu.. tu la aku anggap pengalaman yang mengajar aku.. pastu sendiri mau ingat la.. ahahaa

(02-20-2013, 12:51 AM)Mr.Pingu Wrote: aku akui sejak aku guna teknologi nih aku dh terpalit dengan keadaan anti sosial tanpa aku sedari.. selalu keluar dgn kawan pun tangan gatal nak picit2 HP,,.. main FB bukak website etc.. sampaikan kawan2 aku tegur baru aku pasan.. and salah satu sebab aku clash dengan awek ketiga aku sebab aku selalu je main HP sambil sengih2.. padahal aku bukak FB baca status kelakar2 .. dia ingat aku ada awek lain huhu.. masa tu baru pakai iphone kan jakun la sket huhu.. tu la aku anggap pengalaman yang mengajar aku.. pastu sendiri mau ingat la.. ahahaa

sebab tuh aku takde hp canggih kot... masa ngan kawan2 tuh kan precious time.. sebab aku kan tak ramai kawan.... sekali sekala kuar tuh memang nak menyembang jer arr keje nya... dah boring kan dok sowang2 senyap jer...

elok ler kalau dapat pengajaran camtu... dulu ex aku tgk phone senyum2 pun... aku dok senyap jer tgk dia.. aku tak cakap pape pung... sampai dia sendiri perasan kenapa aku diam jer... pastu aku senyum jer arr bagitau dia aku tunggu sampai dia abis tengok phone tuh... hihihihi....

lama2 dia yang boring kuar ngan aku tapi aku diam jer... dah dia tgk hp jer kan so aku diam jer arr... sendiri2 laa dia simpan hp canggih dia tuh... hihihihi... takde laa sampai nak putus sebab tuh jer... hahahahaha....

aku rasa sekarang nih pung yang budak2 sekolah rendah ramai jer kot bawak hp pi sekolah... ntah nak call cikgu kot kalau cikgu tak masuk class.. hahahahaha... dah macam kat U pulak.. hahahaha...
Segalanya ada disini..
kan... hehe pasni xbuat dh.. kalau ingat la hahaha

(02-20-2013, 02:23 AM)Mr.Pingu Wrote: kan... hehe pasni xbuat dh.. kalau ingat la hahaha

kalau hang dah jumpa yang betui serius confirm hang lupa dah kat hp tuh kalau dah kuar ngan yang tersayang...
Segalanya ada disini..
hehehe tu la belum jumpe yg macam Nora Danish lagi hehehe kalau jumpe tak berkelip mata aku agaknya ahahahaaa

(02-20-2013, 03:25 AM)Mr.Pingu Wrote: hehehe tu la belum jumpe yg macam Nora Danish lagi hehehe kalau jumpe tak berkelip mata aku agaknya ahahahaaa

berangan lebih nak cam nora danish... chaiitt... hantuk
Segalanya ada disini..
heheeh xsalah berangan asalkan tau bertempat hehe

(02-20-2013, 04:56 PM)Mr.Pingu Wrote: heheeh xsalah berangan asalkan tau bertempat hehe

masalah nya sini thread Pelajar Sekolah bawa telefon Bimbit ke Sekolah: Perlu ke?

bertempat ke berangan kat sini... chaiitt...
Segalanya ada disini..

Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  Kelibat Lembaga Paling Seram dan Menakutkan di Sekolah Mr.Pingu 1 4,222 03-21-2013, 03:47 PM
Last Post: akuccputsedut
  Kenangan Mengambil Keputusan PMR di Sekolah Mr.Pingu 0 2,106 12-19-2012, 11:54 AM
Last Post: Mr.Pingu
Exclamation Kes Buli Dikalangan pelajar Sekolah Mr.Pingu 0 2,768 02-16-2012, 12:24 AM
Last Post: Mr.Pingu

KoMuNiTi gempakZ on Facebook

Website Hit Counter

Forum Jump: